SEMINÁŘE – Jak na autorské právo & marketing

SoundCzech ve spolupráci se Svazem autorů a interpretů (SAI) a Danielou Grečnerovou (House of Ukulele PR agency, TooToot) připravil semináře o základech v autorském právu a fungování kolektivních správců OSA či Intergram a školení na téma sociálních sítí. Semináře jsou určeny pro autory hudby a textů, hudebníky, pořadatele či hudební profesionály.

Ve středu 9. 5. od 17:00 proběhne seminář pro autory hudby a textů a pořadatele. Jakub Nový (SAI) přiblíží varianty příjmů z autorských honorářů, pro koho je výhodné být zastupován OSA, pro koho nikoliv a jaké jsou způsoby zastupování. Pořadatelé hudebních akcí se dozví, jaké mají povinnosti vůči OSA, proč tomu tak je a v jakých případech odvádí OSA autorské poplatky. Semináře se zúčastní členka představenstva OSA paní Jiřina Barello, která zodpoví dotazy z publika.

Čtvrteční seminář (10. 5. začátek 17:00) bude zaměřen na tzv. výkonné umělce – muzikanty, kteří se podílí na vzniku nahrávek. Jakub Nový (SAI) vysvětlí, k čemu a pro koho je dobré být zastupován kolektivním správcem Intergram, jak tato společnost funguje. Od koho a v jakých případech vybírá umělecké odměny pro interprety. Detailní otázky zodpoví zástupkyně Intergram Tereza Landová.

V pátek 11. 5. od 16:00 přiblíží Daniela Grečnerová (House of Ukulele PR agency, TooToot) svět facebooku, reklamy na něm, marketingu, budování kampaní a content marketingu pro hudebníky.

Vstup volný na základě registrace.

Semináře proběhnout v Pražském kreativním centru, Staroměstské náměstí 4/1, Praha 1, místnost 219. 

Napsat komentář