Porta 2021

55. ročník festivalu Porta se v Lesním divadle v Řevnicích vydařil

Pořadatelé festivalu vsadili na naději, že o prázdninách už se kultura rozjede a bude se koncertovat. Celá soutěž v oblastních kolech se tedy podřídila požadavkům min. zdravotnictví a vše bylo nasměrováno na polovinu července. Vyšlo to dokonce částečně i s počasím, přestože přeháňky trochu pokazily sobotní vystoupení Věry Martinové a skupiny COP.

Naše publikum je ale statečné a připravené i na výkyvy počasí. A tak diváci v Lesním divadle nasadili připravené pláštěnky a jelo se dál. Jen ty boty pak asi musely trochu pod kartáče.“ Říká předsedkyně spolku Porta Anna Roytová.

Portovní atmosféra byla ale opět velmi přátelská a díky online přenosu ji mohli zažít i ti, kteří se do lesního divadla nedostali. www.porta-festival.cz

Informace o 55. ročníku Porty na www.porta-festival.cz
Elektronické noviny festivalu www.eportyr.cz
Facebook Porty https://www.facebook.com/porta.revnice
Videa z Porty na YT kanálu Porty a Hraj česky https://www.youtube.com/user/portafestival

Vítězem Porty 2021 se stala holandso-česká skupina Lu´s &.

Kromě sošky Porty, si skupina odnesla v mahagonu vyvedenou kytaru Furch – Blue.D-MM, nahrávání singlu ve studiu Chevaliere Helenky Rytířové, pozvání na příští ročník Porty 2022, medailonek v Country rádiu a nasazení písničky do pořadu Karavana a hitparády Česká 12 na CRO 2.

Lu´s & si odnesli současně cenu SAI a cenu Českého rozhlasu Olomouc.

Díky několikaleté spolupráci s Českým rozhlasem Olomouc, který celou Portu natáčí, získávají vítězové a všichni ocenění take nahrávku svého vystoupení již při předávání cen.

Ocenění v roce 2021

  1. místo – Lu´s &
  2. místo – Zkusme to
  3. místo – Saša Niklíčková

Autorská porta – Saša Niklíčková za písničku Námořník

Cena SAI – Lu’s &
Cena Country radia – Blondýna
Cena ČRO Olomouc – Lu’s &
Cena SMS – VilMa
Cena Obce spisovatelů za nejlepší text – Kruhy na vodě (Slávek Maděra – VilMa)
Zvláštní cena poroty Štěpán Kočárek (bicí – skupina Ornament)

Všichni ocenění získali kvalitní dárky od partnerů Porty (mikrofony Sennheiser-Panter, mikrofony SE – Audiopro, potřebné hudební dárky od Music City, vydavatelství Muzikus, Country rádia a možnost vystoupit na některých partnerských festivalech a rádiích.