SAI podpoří projekt INTRO ´21.

Svaz autorů a interpretů se aktivně zapojil do podpory projektu, jehož tvůrci jsou šéf muzikálového souboru Divadla J. K. Tyla v Plzni, Lumír Olšovský a dramaturg Pavel Bár.
Projekt je pod přímou patronací ředitele plzeňského divadla Martina Otavy.

INTRO ´21 je určeno pro autory původních a dosud neuvedených muzikálů. Ti mají ještě do 31. prosince možnost registrovat svá díla, která pak posoudí 13 ti členná porota, sestavená z renomovaných divadelních odborníků a praktiků z celé republiky. Najdete mezi nimi zvučná jména jakými jsou např. Michael Prostějovský – textař, libretista, publicista, Egon Kulhánek – ředitel Hudebního divadla Karlín v Praze, Petr Gazdík – umělecký šéf muzikálu Městského divadla Brno, režisér, herec, Marek Prášil – dirigent Národního divadla moravskoslezského v Ostravě a další.

Vybrané muzikály budou během sezóny 2021/2022 nastudovány souborem muzikálu Divadla J. K. Tyla v podobě inscenované koncertní verzi a budou představeny za doprovodu živého orchestru divákům a zástupcům odborné veřejnosti na scéně DJKT. Autorům budou předány audio a videonahrávky jejich díla k vlastní propagaci
Na registraci je nevyšší čas, uzávěrka je 31.12.2020, kdy je potřebné odeslat pouze registraci s požadovanými údaji na adresu muzikal@djkt.eu a do 5. dubna je pak potřebné odevzdat první verzi hotového díla v podobě kompletního libreta a záznamu hudební složky (notový zápis, klavírní výtah, nebo demonahrávka).

Registrační formulář je ke stažení na adrese registraceINTRO21 , kde najdete i všechny další informace.
Tak nezapomeňte, je nejvyšší čas.