Výzva na pomoc ukrajinským umělcům

Jako většina české společnosti reaguje na ruskou agresi vůči Ukrajině i NADACE ŽIVOT UMĚLCE solidární pomocí. Zatímco mnozí se soustřeďují na pomoc uprchlíkům zde, na území ČR, INTERGRAM spolu s NADACÍ ŽIVOT UMĚLCE se rozhodl podpořit sbírkou výkonné umělce přímo na Ukrajině. Vycházíme z toho, že většina ukrajinských umělců zůstává kvůli povolávacímu rozkazu ve své zemi. Pomáhají bránit svá města nebo rodinu, a ke své práci se nejspíš hned tak nevrátí ani bezprostředně po ukončení konfliktu. Divadla, koncertní síně, studia, filmové ateliéry, kulturní centra ve zničených městech ještě nějakou dobu nebudou moci plnohodnotně fungovat.

INTERGRAM prostřednictvím NADACE ŽIVOT UMĚLCE vložil do sbírky základní vklad 250 tisíc korun. Dobročinná sbírka probíhá na portálu donio.cz.

Výtěžek bude zaslán prostřednictvím SCAPR do partnerské organizace pro správu kolektivních práv na Ukrajině, která peníze distribuuje potřebným ukrajinským umělcům. Chtěli jsme Vás požádat, abyste se s Vaší organizací do sbírky připojili. Víme, že umělecká komunita je po dvou sezónách zničených covidem sama oslabená a peněz není nazbyt, budeme ale rádi za jakýkoliv výraz solidarity a finanční obnos, který se Vám podaří zaslat. Prostřednictvím Donio.cz je to velmi jednoduché.

Výtěžek sbírky a své partnery, kteří přispěli, budeme průběžně medializovat na našich webových stránkách a sociálních sítích. Uvítáme, pokud to učiníte i Vy a zpráva o sbírce se tak dostane k dalším potencionálním přispěvatelům.

https://www.donio.cz/pomoc-pro-umelce-na-ukrajine