UMÍTE SI PŘEDSTAVIT SVĚT BEZ HUDBY?

#ZAZIVOUHUDBU

Hudební branže stojí před kolapsem. Bez podpory státu přijde brzy o práci až 65 000 lidí

Snahy o jednotný hlas české hudební scény a nástup krize kulturního sektoru způsobené současnou situací daly vzniknout České obci hudební (ČOH), otevřené pracovní skupině zástupců českého hudebního průmyslu (viz. níže) zahrnující několik desítek subjektů z oblasti populární i klasické hudby, s nimi spjatých služeb a profesí.

ČOH stojí za iniciativou #zazivouhudbu upozorňující na problémy, které v důsledku nouzového stavu postihují hudební sektor, tedy nás všechny. Proto vznikla Analýza dopadů covid-19, která byla dnes rozeslána spolu s tiskovou zprávou do všech médií, začne tak intenzivní kampaň informující širokou veřejnost i politiky o potřebě podpořit tento sektor.

Budeme rádi, pokud iniciativě #zazivouhudbu vyjádříte podporu svým podpisem, iniciativa je zveřejněna na webu zazivouhudbu.cz

Jak jinak se můžete k iniciativě připojit?

Zúčastněním se události @zazivouhudbu
Sledováním kanálů #zazivouhudbu na sociálních sítích (Facebook, Instagram), označováním @zazivouhudbu v postech

Používáním hashtagu #zazivouhudbu a šířením pozitivních vlivů hudebního sektoru na váš život 🙂

Česká obec hudební byla svolána proexportní kanceláří SoundCzech, která spadá pod Institut umění – Divadelní ústav. Iniciativy se účastní: Asociace dramaturgů v audiovizi (ADA), Asociace nezávislé hudby (ANH) zastupující kluby, Asociace promotérů a producentů v oblasti kultury (APPOK), Asociace výrobců hudebních nástrojů (AVHN), Brněnská asociace clubové hudby (BACH), Česká hudební rada (ČHR), DILIA, Festivalová asociace (FESTAS), INTERGRAM, Music managers forum (MMF – CZ), Ochranný svaz autorský (OSA), Sdružení umělců klasiky (SUK), Platforma českých nezávislých výrobců zvukových záznamů, z. s., Svaz autorů a interpretů (SAI).

Podrobnější informace a data